fbpx

Sex pro unavené rodiče

Téma tohohle článku zdánlivě s kontaktním rodičovstvím a výchovou nesouvisí. Řeč bude totiž o sexu. Taky se vám příčí téma dětí a sexu spojovat? Nebojte, nic skandálního řešit nehodlám. Jen vám možná díky sexu zlepším vaše rodičovství. Ostatně – bez sexu by ani ty vaše děti nebyly ;-)

Proč vnímám sex rodičů jako důležité téma?

  • Pokud jste člověk, pro kterého je sex relaxem a dobíjí vás, určitě ho potřebujete i když už jste rodiči.
  • Sex je pevnou součástí partnerského vztahu a jeho dlouhodobá absence umí rozklížit nejedno manželství.
  • Sex je počítán mezi základní lidské potřeby a nenaplňování těchto potřeb je cesta k podrážděnosti a malé trpělivosti (třeba s dětmi).
  • Sexuální abstinence, která se z šestinedělí protáhne na dlouhé měsíce nebo i roky, trápí hodně otců. A někdy i matek, ale nejsou schopné s tím nic udělat – nezbývají jim prostě síly a chuť se nedostavuje.

Řešení existuje! Má jméno slow sex

Slow sex neboli vědomé milování nabíjí energií, nebere ji. Takže i když jste z celodenní (a celonoční) péče o miminko unavení, dejte tomu šanci.

Dobrá zpráva pro unavené táty (třeba z práce a nových povinností doma) je, že se dá praktikovat i bez erekce.

Ani ženy nemusí být předem vzrušené (konec výmluvám, že na to není chuť a nálada).

Nejjednodušší varianta při extrémní únavě je leh nahých těl, přitisknutých k sobě – jako dvě lžíce do sebe zapadnout při lehu na boku. I jen dotyk nahých pohlavních orgánů nás vzájemně nabíjí energií.

Odlišnosti od klasického sexu

Erekce není podmínkou >>

Penis se dá dovnitř nastrkat měkký a jen být nehybně v tom spojení. V ten okamžik si můžou partneři užívat ten komplexní dotyk těl a vnímat energii, která mezi nimi začne proudit (říkají to duchovně založení průvodci vědomým milováním).

Není síla na kopulační pohyby? Nevadí! >>

Klasické pohyby dovnitř - ven nejsou nutné. A když se vám jich zachce, provádějí se velmi pomalu. Člověk se u toho má soustředit na své pocity, na svůj dech, na své tělo. A zároveň na pocity, dech a tělo partnera.

Trvá dlouho. Někdy i velmi dlouho >>

Slow sex může trvat i několik hodin (díky tomu, že není únavný). Ale není to podmínkou, užívejte si tak dlouho, jak chcete. Nám stačí většinou 30 - 45 minut.

Orgasmus není cílem >>

Nesnažte se o vyvrcholení. Samotná cesta má být cíl. Uspokojivé je i to nehybné spojení. Jen jinak, než jste zvyklí. Více než výbuch hormonů a endorfinů se dostaví pocit lásky, sounáležitosti a něhy.

Komunikace je základ >>

Pokud se do vědomého milování chcete pustit, určitě si o tom s partnerem nejprve promluvte (nebo mu dejte přečíst tenhle článek). Ať máte stejný záměr a není jeden zklamaný. Je dobré si předem říct, že teď bude ten jiný sex, aby nedošlo k nedorozumění.

Experimentujte a objevujte

Někdy se slow sex zvrtne do klasického sexu – dostaví se erekce, pomalé pohyby se zrychlí, vzrušení narůstá,… Není to na závadu. Pokud jsou s tím v pohodě oba dva, nevadí to. Jen je potřeba vnímat citlivě, jestli to tak chtějí oba. A nečekat takový průběh vždycky!

Jak prakticky na to

Stanovte si, kdy slow sex budete provozovat – prostě si ho naplánujte. Vzrušení být nemusíte, takže nespontánnost nevadí.

Vysvlečte se ideálně do naha a lehněte si těsně přitisknutí k sobě.

Slaďte své dechy, vnímejte svá těla navzájem.

Klidně se hlaďte, líbejte, vše dle nálady.

Když budete mít pocit, že už jste zklidnění, máte prázdnou hlavu, můžete navázat s partnerem spojení.

Příjemné je i po zasunutí na chvíli úplně zastavit a opět navnímat sebe i partnera.

A pak tomu nechte volný průběh, dělejte co je vám příjemné, nebo klidně i ve spojení usněte. To je ten nejlepší večerníček pro dospělé ;-)

Další možnosti

V šestinedělí se vám asi bude příčit i jen dotek nahých klínů. Nechte si tedy kalhotky na sobě a užívejte si dotek zbylého nahého těla – i když to pro vás asi nebude tolik uspokojivé, lásku a něhu to ve vztahu umí rozproudit také (obzvlášť když se takhle budete věnovat sobě navzájem pravidelně).

Samozřejmě existují i nekoitální varianty sexu. Výběr nechám na vašich preferencích, ale tady se už pohybujeme na parketě klasického sexu – honbě za orgasmem. Každopádně pokud ve vás partner vzbudí touhu, neváhejte mu nějaké to jednostranné potěšení poskytnout – spokojený táta a manžel je také důležitý!

Všechny informace pro tenhle článek jsem čerpala z webinářů Lucie Harnošové, Denisy Říha Palečkové a vlastních zkušeností. Pokud chcete vědět více o duchovním pozadí vědomého milování, obraťte se na ně, já jsem spíš přes tu praxi ;-)

Pokud vás slow sex zaujal a chtěli byste vědět ještě více, můžete absolvovat offline retreat kurz pro páry od Denisy.

STAY COOL, ACT WARMLY!

"Jsem zažraná máma tří prťavých gentlemanů (profesí architektka a taky hrdá žena svého muže). Ukazuju moderním mámám a tátům jak zůstat cool a zároveň věnovat svým dětem hřejivou náruč kontaktního rodičovství." Vyhmátla jsem pointy alternativních směrů výchovy a srozumitelně je předávám rodičům >> Miminko teprve čekáte? Tak to se vám šikne Manuál prvorodičky >> Ať vás mateřství nezaskočí ;-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů