Jak to, že mi ta respektující výchova nejde?

„Nedokážu ty super poučky ve výchově uvést do praxe.“ „Co dělám špatně?!“

V tomhle článku vám prozradím jedno tajemství, které vám to vysvětlí ;-)

Moje rozčarování

Před lety jsem absolvovala kurz Výchova Nevýchovou a myslela si, že teď už víc nebudu potřebovat. Všechno se mi zdálo naprosto jasné, logické a správné. Ale v praxi jsem to moc používat neuměla. Vždycky jsem věděla, co říct správně, až když bylo po akci. Po bitvě jsem byla ten nejvzornější rodič. Ale v bitvě jsem se za sebe fakt styděla.

Jak z toho ven?

Šla jsem na to po svém – studováním dalších a dalších výchovných směrů, dalších kurzů a čtením dalších skvělých knížek o výchově, sledováním webinářů a zúčastňováním se kongresů o výchově a podobně.

Všechno to dávalo skvělý smysl, všechno to do sebe pěkně zapadalo. Něco mi pomohlo hodně (Mentální jazyky), něco mi způsobilo spíš depky (Naomi Aldort a její vyzenovaná povaha), ale šla jsem stále dál.

Teprve až když jsem pochopila, že neexistuje lepší nebo horší směr v alternativní výchově – že všechno, co je respektující, je správné, teprve pak mi to došlo:

Tolik výchovných směrů neexistuje proto, že by hlásaly něco zásadně jiného, ale protože každý autor je jiný. Stejně tak i každý rodič je jiný a každé dítě je jiné! (Díky Mentální jazyky :))

Následovat libovolný výchovný styl bez problémů nemůže každý, ale jen ten, kdo se v něm najde. Proto vám nejde uvést do praxe ty super poučky, co čtete ve vaší knize o výchově. Autor nemluví řečí vašeho kmene, nebo je úplně jiná nátura, než vy.

Takže jaký výchovný styl si zvolit pro sebe a své dítě?

No přece takový, který vás nejvíce oslovuje, který pracuje s vaší přirozeností, a který bude sedět i vašemu dítěti.

Jak tohle zjistit?

Jsem tady pro vás, abych vám pomohla se v těch možnostech zorientovat. Jako taková prvotní informace může sloužit TAHÁK nejen pro ZAŽRANÉ MÁMY. Najdete v něm ty nejzásadnější informace o všech skvělých výchovných směrech, vysvětlené stručně a jasně.

Můžu vás tím rozhodováním provést podrobněji na individuální online konzultaci. Ať máte ve výchově jasno a neztrácíte čas a peníze běháním z kurzu do kurzu. ;-)

STAY COOL, ACT WARMLY!

Lucie Machutová

Lucie Machutová

"Jsem zažraná máma tří prťavých gentlemanů (profesí architektka a taky hrdá žena svého muže). Ukazuju moderním mámám a tátům jak zůstat cool a zároveň věnovat svým dětem hřejivou náruč kontaktního rodičovství."
Vyhmátla jsem pointy alternativních směrů výchovy a srozumitelně je předávám rodičům >>

Miminko teprve čekáte? Tak to se vám šikne Manuál prvorodičky >>
Ať vás mateřství nezaskočí ;-)

Podobné články

Komentáře

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články:

Kategorie

Tápete v některých pojmech?

Jukněte do TAHÁKU (nejen pro) ZAŽRANÉ MÁMY – zdarma v něm vysvětluju spoustu výrazů kolem výchovy a kontaktního rodičovství:

Přidejte se k nám!

Pokud si o tématech tohohle blogu chcete nerušeně popovídat se stejně naladěnými rodiči, vstupte do uzavřené skupiny STAY COOL, ACT WARMLY ♥

skupina STAY COOL, ACT WARMLY

Ještě víc najdete na Facebooku:

Můj Instagram: